Obráběč kovů pro ty, kteří se chtějí přiučit a sehnat práci

denik_logo.jpg Deník (region Střední Morava), 2.7.2013 Slavičín – Zlepšit svou pozici na trhu práce, zvýšit si kvalifikaci nebo úplně změnit povolání. Tuto možnost nově nabízí Střední odborná škola Slavičín, kde zájemci z řad veřejnosti i firem mohou získat dílčí či úplnou profesní kvalifikaci v oboru obráběč kovů. 

            „Zájemcům můžeme poskytnout složení zkoušky i zpoplatněný výukový program, který zahrnuje několik desítek hodin přípravy,“ uvedl ředitel školy Josef Maryáš.

            „Cena zkoušek se bude odvíjet v řádu tisíců korun podle toho, zda se bude jednat o dílčí, či úplnou kvalifikaci. Konečnou cenu výukového programu stanovíme v září podle počtu zájemců,“ dodal Maryáš.

Úplná kvalifikace z oboru obráběč kovů se skládá z pěti dílčích zkoušek – soustružení, vrtání, broušení, frézování kovových materiálů a obsluha strojů.

Podle personalisty Radoslava Plška je poptávka po manuálně zručných lidech jako je obráběč kovů, programátor CNC či seřizovač vstřikolisů, vysoká. „Firmy mají ale zájem především o pracovníky s praxí alespoň 1,5 roku,“ upřesnil Plšek.

Kvalifikace umožňuje pracovníkům zapojit se do výrobního procesu jak ve velkých podnicích, tak i v kusové výrobě.