Projekt UNIV3

UNIV3.jpg

V projektu UNIV3 probíhá podpora rekvalifikací, kterými se lidé připravují k vykonání zkoušky a propojuje se s tzv. „procesem uznávání“. Uznávány budou dovednosti a znalosti, které se zájemci o doplnění vzdělání naučili během života i mimo školu.

Nová legislativa na poli vzdělávání dospělých v České republice umožnila středním odborným školám zaměřit se na segment profesního (dříve dílčího) vzdělávání. To může vracet na trh práce např. řemesla, která chybí, ale někdy jim i navracet prestiž. Tato skutečnost se řeší v právě probíhajícím projektu ministerstva školství UNIV 3.

ano.jpgJe- li Vám mezi 18 – 64 lety a umíte něco, co jste se nikdy neučili, ale co celý život děláte, ale nevíte, jak to dokázat svým známým, svému zaměstnavateli nebo třeba i jen sami sobě? Právě Vám jsou určeny naše stránky. Prohlédněte si nové propagační video nebo  filmové ukázky ze zkoušek pilotního ověřování profesních kvalifikací  a dozvíte se víc.  

SAMOSTATNÝ WEB PROJEKTU UNIV 3 NALEZNETE ZDE


 

Vzdělávání dospělých je šancí pro střední školy i pro trh práce

Učitelské noviny 2/2015 - Kraje z pozice zřizovatelů systémově podporují princip vzdělávání dospělých na středních školách už téměř celou jednu dekádu. S negativním demografickým vývojem toto úsilí roste ještě výrazněji. 

 

Rekvalifikační kurz absolvoval jen pro svůj dobrý pocit

14. 1. 2015    Domažlický deník -  Domažlice – Jedenáct účastníků vzdělávacího programu zaměřeného na obsluhu strojů, které zpracovávají materiál na výrobu nábytku, si v minulém týdnu převzalo na domažlickém učilišti závěrečný certifikát.

 

Za perspektivním vzděláním do Albrechtic

8. 1. 2015    Olomoucký deník -  Střední škola zemědělství a služeb v Městě Albrechticích má dlouholetou tradici, poskytuje vzdělání pro spádovou oblast Osoblažska a Krnovska v učebních oborech, které jsou zaměřeny na oblast technickou, zahradnictví a na gastronomii, a může se pochlubit moderním vybavením, bohatou nabídkou vzdělávání žáků i dospělých, možností zahraniční praxe i nadstandardním sportovním zázemím.

 

Je prosinec měsíc klidu? Na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav nikoliv

8. 1. 2015    Pražský deník -  Čáslav – Prosinec, poslední měsíc v roce, je měsíc vánočních svátků, setkávání rodin a přátel, bilancování a vzpomínek. Adventní čas dává tomuto měsíci kouzlo očekávání a těšení se na samotný závěr roku. Tato doba je ideální na uzavření rozpracovaných aktivit a hledání nových příležitostí a možností.

 

Řemeslo se můžete naučit i ve středním věku!

8. 12. 2014 ČRo Sever - Řemeslo se dá naučit i ve středním věku prostřednictvím celoživotního vzdělávání. Druhou šanci pro získání nové profese nabízí tzv. projekt UNIV, který zprostředkuje uznání nové kvalifikace.

 

Designér koupelen

Designér koupelen 28-046-N, VSM Academy, Jihlava