Projekt UNIV3

UNIV3.jpg

V projektu UNIV3 probíhá podpora rekvalifikací, kterými se lidé připravují k vykonání zkoušky a propojuje se s tzv. „procesem uznávání“. Uznávány budou dovednosti a znalosti, které se zájemci o doplnění vzdělání naučili během života i mimo školu.

Nová legislativa na poli vzdělávání dospělých v České republice umožnila středním odborným školám zaměřit se na segment profesního (dříve dílčího) vzdělávání. To může vracet na trh práce např. řemesla, která chybí, ale někdy jim i navracet prestiž. Tato skutečnost se řeší v právě probíhajícím projektu ministerstva školství UNIV 3.

ano.jpgJe- li Vám mezi 18 – 64 lety a umíte něco, co jste se nikdy neučili, ale co celý život děláte, ale nevíte, jak to dokázat svým známým, svému zaměstnavateli nebo třeba i jen sami sobě? Právě Vám jsou určeny naše stránky. Prohlédněte si nové propagační video nebo  filmové ukázky ze zkoušek pilotního ověřování profesních kvalifikací  a dozvíte se víc.  

SAMOSTATNÝ WEB PROJEKTU UNIV 3 NALEZNETE ZDE


 

Oknem do práce

Učební obor sklenář se vyučuje na naší škole od roku 1976. Tehdy nastoupil pan mistr Jiří Jauker na pozici mistra odborného výcviku. Za dobu působení na naší škole vychoval a sklenářskému řemeslu vyučil řadu mladých chlapců a dívek z celé republiky. Zájem o obor byl tehdy značný, měli tři plné ročníky, tomu odpovídaly nároky na zařízení i materiálové vybavení. 

 

Obtíže s náborem učňů začala budějovická polytechnika řešit i rozvojem vzdělávání dospělých

Region - Vzdělávání dospělých vstupuje stále víc do života středních škol. V Jihočeském kraji tradiční odborná škola v centru Českých Budějovic dokládá, že význam tohoto segmentu roste právě v období sníženého zájmu o učňovské obory .

 

Zlepšit si pracovní uplatnění

Střední škola zemědělství a služeb, příspěvková organizace, se nachází v malém městečku Město Albrechtice v Moravskoslezském kraji na řece Opavici, v sousedství hranice s Polskem. Město se rozkládá na okraji úrodné polské nížiny a otevírá vstup do osoblažského výběžku.

 

Od ekonomie k pedikúře

Zuzana Fancová z Ostravy před nedávnem oslavila své 23. narozeniny. Ačkoliv je pilnou studentkou vysoké školy a v květnu se jí dokonce podařilo získat bakalářský titul v oboru Ekonomie, ve svém volném čase nezahálí a rozšiřuje si své vědomosti a dovednosti prostřednictvím dalšího vzdělávání. Tentokrát v jiném, poměrně vzdáleném oboru. Výběr ale nebyl nijak náhodný. Zuzaniným velkým snem je totiž mít jednou vlastní salón pro manikúru, pedikúru a nehtovou modeláž. A alespoň malým krůčkem k jeho splnění bylo proto nedávné absolvování kurzu národní kvalifikace Pedikérka a nehtová designérka.

 

Umíchá cokoliv

Iveta Ujčíková se vyučila v oboru Příprava pokrmů a odívání. Ve školním roce 2011/1012 nastoupila na studijní obor Podnikání (dálková forma studia) na Hotelové škole v Třebíči. V té době pracovala jako servírka. Hlavním důvodem pro účast Ivety v pilotním ověřování bylo udržet si, případně zlepšit, své pracovní uplatnění. Jako ne zcela kvalifikovaná pro práci servírky si chtěla kvalifikaci rozšířit a získat pro práci v daném oboru potřebné odborné kompetence a získat větší konkurenceschopnost na trhu práce, případně získat možnost lepšího pracovního uplatnění.

 

S pomocí bratra našel své místo

Jednadvacetiletý Lukáš Uličný pochází z Úvalna, menší vesnice, která se nachází u Krnova. Protože již jeho rodiče i prarodiče měli velkou zahradu, byl od malička zvyklý s její údržbou pomáhat. Tato práce ho již v útlém věku velmi bavila, takže již s koncem základní školy přemýšlel o nějakém zahradnickém oboru. Rodiče však byli přesvědčeni, že má jejich syn na víc než „jen“ na zahradníka a přesvědčili ho, aby si podal přihlášku na gymnázium v Krnově.