Odborné vzdělávání

Anotace publikace: scénáře pro odborné vzdělávání v Evropě do roku 2035

30. 11. 2020 Publikace Cedefopu představuje scénáře pro evropské odborné vzdělávání a přípravu v 21. století.

 

Německé odborné vzdělávání přehledně

3. 11. 2020 Německé předsednictví Rady Evropské unie je příležitostí pro to, zjistit více o systému německého odborného vzdělávání a také o reakci Německa na současné výzvy na poli vzdělávání.

 

Pátý ročník Evropské fotosoutěže o odborném vzdělávání – nový termín

18. 8. 2020 Nově až do 15. září 2020 se mohou týmy žáků a studentů středních a vyšších odborných škol zapojit do evropské fotografické soutěže a vyhrát jednu ze tří hlavních cen včetně výletu do Berlína nebo Soluně. Soutěž již pátým rokem pořádá Cedefop (Evropské středisko pro rozvoj odborné přípravy) s cílem zviditelnit odborné vzdělávání v Evropě.

 

Potřebuje Rakousko segment vyššího odborného vzdělávání a přípravy?

17. 7. 2020 Národní rámec kvalifikací ( NQF ) nevedl v Rakousku jen k větší transparentnosti ve struktuře kvalifikací, ale spustil také několik diskuzí o vzdělávací politice. Jedna z nich se týká oblasti vyššího odborného vzdělávání a přípravy (HVET), která by se měla vytvořením zvláštního vzdělávacího segmentu stát viditelnější.  

 

Interaktivní nástroje Cedefopu: od profesních dovedností po vzdělávací systémy

29. 6. 2020  Stručná zpráva Cedefopu (Evropského střediska pro rozvoj odborného vzdělávání) z ledna podává přehled těch nejzajímavějších nástrojů publikovaných v předchozím roce.