ReferNet


Co je ReferNet? 

ReferNet je evropská síť, která poskytuje aktuální, ověřené a spolehlivé informace, zprávy a analýzy o systémech a trendech v odborném vzdělávání napříč Evropou. ReferNet dlouhodobě sleduje a mapuje situaci a trendy v odborném vzdělávání v ČR a Evropě, sbírá data a navzájem je porovnává. ReferNet tak představuje významný nástroj monitorování vývoje odborného vzdělávání a jeho reportování směrem k Evropské komisi a dalším členským zemím EU.  ReferNet je koordinován a kofinancován Evropským střediskem pro rozvoj odborného vzdělávání Cedefop. 

Aktuality

Stručná zpráva Cedefopu: analýza a srovnání odborných kvalifikací

12. 10. 2021 Odborné kvalifikace by měly být na národní i místní úrovni relevantní a přitom umožňovat mezinárodní srovnání. Metodám analýzy a srovnávání odborných kvalifikací se věnuje stručná zpráva Cedefopu.

 

Skills-OVATE: nástroj pro analýzu volných míst v Evropě

23. 9. 2021 Videoprůvodce seznamuje s rozšířenou verzí nástroje, pomocí kterého je možné sledovat trendy na trhu práce a v oblasti dovedností.

 

6. ročník evropské fotosoutěže o odborném vzdělávání

Cedefop (Evropské středisko pro rozvoj odborné přípravy) vyhlašuje již šestý ročník fotografické soutěže #CedefopPhotoAward. Jejím cílem je zviditelnit odborné vzdělávání a dát možnost žákům, studentům i dospělým ukázat jejich talent a užít si trochu zábavy po náročné koronavirové pandemii. Celkem tři týmy vyhrají výlet, dva se účastní Evropského týdne odborných dovedností v roce 2022, třetí oceněný tým mezinárodního filmového festivalu v Soluni v březnu 2022.

 

Máte-li zájem o posílání novinek, přihlaste se k odběru newsletteru Odborné vzdělávání v Evropě.

Kategorie aktualit