ReferNet


Co je ReferNet? 

ReferNet je evropská síť, která poskytuje aktuální, ověřené a spolehlivé informace, zprávy a analýzy o systémech a trendech v odborném vzdělávání napříč Evropou. ReferNet dlouhodobě sleduje a mapuje situaci a trendy v odborném vzdělávání v ČR a Evropě, sbírá data a navzájem je porovnává. ReferNet tak představuje významný nástroj monitorování vývoje odborného vzdělávání a jeho reportování směrem k Evropské komisi a dalším členským zemím EU.  ReferNet je koordinován a kofinancován Evropským střediskem pro rozvoj odborného vzdělávání Cedefop. 

Aktuality

Odborné vzdělávání v Evropě: vývoj očima odborníků

22. 6. 2021 Které trendy se odehrávaly v odborném vzdělávání a přípravě v jednotlivých evropských zemích? A mají tendenci v příštích letech posilovat? Publikace Cedefopu v kapitole Výsledky šetření „Měnící se VET 2035“ analyzuje výsledky šetření, které získávalo pohledy odborníků na minulost i budoucnost odborného vzdělávání v jejich zemích.

 

Zaostřeno na odborné vzdělávání: systémy odborného vzdělávání a přípravy v Evropě

7. 6. 2021 Publikace Zaostřeno na odborné vzdělávání od Cedefopu nabízí stručný, jasný a úplný přehled systémů odborného vzdělávání a přípravy v EU, na Islandu a v Norsku.

 

Odborné vzdělávání v Evropě: trendy v průběhu let

20. 5. 2021  Publikace Cedefopu v kapitole Měnící se svět odborného vzdělávání a přípravy představuje trendy, které formovaly podobu odborného vzdělávání v Evropě za poslední desítky let. Které trendy mají evropské země společné? A do jaké míry se podepisují na současné podobě odborného vzdělávání?

 

Máte-li zájem o posílání novinek, přihlaste se k odběru newsletteru Odborné vzdělávání v Evropě.

Kategorie aktualit