Ve třech partnerstvích začíná monitoring spolupráce

Do monitoringu spolupráce škol a firem se do prosince 2013 přihlásila tři partnerství:

Partnerství 17 - Kladno

Realizátorem monitoringu je SOŠ a SOU Kladno, Dubská, partnery jsou firmy KD servis a.s., RENAULT K & N car, s.r.o., NEVECOM s.r.o., AUTODRÁB s.r.o., MILENA KŘESINOVÁ – KTK autorizovaný prodejce, servis Chevrolet, STANISLAV TROJAN – Autoservis – Kladno. Monitoring bude zejména ověřovat spolupráci školy a firem v realizaci odborném výcviku 11 žáků v oboru Mechanik opravář motorových vozidel v celkovém počtu 1540 hodin.

Partnerství 18 – Mladá Boleslav

Realizátorem monitoringu je SOU strojírenské, odštěpný závod ŠKODA AUTO a.s., Mladá Boleslav, partnerem je ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav. Monitoring bude zejména ověřovat spolupráci školy a firem v realizaci odborného výcviku pro 40 žáků v oboru Klempíř–karosář a 30 žáků v oboru Nástrojař v celkovém počtu 15800 hodin. Monitoring se bude soustředit i na rozšířené formy spolupráce, a to stáže učitelů odborného výcviku ve firmě a využití odborníků z praxe.

Partnerství 19 – Prostějov

Realizátorem monitoringu je OA Prostějov, partnerem Statutární město  Prostějov. Monitoring bude zejména ověřovat spolupráci školy a firem v realizaci odborné praxe 5 žáků v oboru Obchodní akademie v celkovém počtu 400 hodin.

Cílem monitoringu spolupráce škol a firem je zviditelnit příklady dobré praxe fungující spolupráce mezi firmami a školami a také využít další zdroje informací k žádoucím legislativním návrhům.

Lucie Šnajdrová