Učni složili zkoušku a firma je zaměstnala

12.6.2015 Domažlický deník - Vyučit se v oboru a následně hned najít zaměstnání u firmy, v níž dotyčný během učňovských let získal praktické zkušenosti. To je jedno z lákadel žádaného oboru Strojní mechanik – zaměření na obsluhu lisů pro vstřikování plastů. Tento týden v horšovskotýnském Gerresheimeru skládali závěrečné zkoušky první učni.    

Střední odborné učiliště v Domažlicích v rámci kooperačního vzdělávání učňů spolupracuje s firmou Gerresheimer, kde žáci získávají praktické zkušenosti a po složení zkoušek je firma může rovnou zaměstnat. V průběhu tří učňovských let tak část výuky probíhá v domažlickém učilišti a část ve firmě Gerresheimer. K tomuto účelu společnost vybudovala moderní školicí středisko vybavené vstřikovacími lisy.

Gerresheimer vyrábí plastové komponenty pro medicínský a farmaceutický průmysl. Metodou vstřikování zde vznikají díly pro inhalátory, inzulínová pera a podobně. Gerresheimer tak vychovává zaměstnance pro sebe, budoucí pracovní uplatnění ale mohou učni najít i jinde. Výroba plastů je totiž velmi rozšířená, po pracovnících je velká sháňka a v celém kraji se zmíněný obor vyučuje pouze právě na SOU Domažlice. Ve všech třech ročnících oboru je nyní celkem 38 učňů, závěrečné zkoušky letos poprvé skládalo jedenáct žáků posledního ročníku.

Celý článek je k dispozici zde.