Učitelé z technických středních škol vyráží do provozů. Aby věděli, co učit

4.7.2015 Mladá fronta DNES - Absolventi středních průmyslových škol neumí v praxi téměř nic, stěžují si často majitelé strojírenských firem. Učitelé proto chodí přímo do hal nabírat zkušenosti, které pak předají žákům.

Strojírenské firmy v Olomouckém kraji zvou učitele středních škol přímo do svých provozů na stáže, aby viděli, co by měli jejich studenti všechno umět. Mají tak možnost ovlivnit ve školách v blízkosti svých podniků výuku podle svých potřeb.

„Stáže jsou přímo šité na míru pedagogům, kteří si mají možnost osvěžit své znalosti v praxi, dozvědět se o aktuálních trendech v oboru a zorientovat se v nových technologiích. Představují možnost, jak lze nenásilnou formou inovovat některé prvky českého školství. Pedagogové se díky stáži ocitají v přímém kontaktu s potenciálními zaměstnavateli svých žáků a mají možnost získat informace a ty pak přenášet na žáky při výuce,“ uvedla mluvčí Fondu dalšího vzdělávání (FDV) Kristýna Štiková. Fond, který stáže zajišťuje, je příspěvkovou organizací ministerstva práce a sociálních věcí, které se tím společně se strojírenskými firmami snaží také přilákat více studentů technických oborů.