TZ společnosti WITTE Automotive: Poznatky přímo od odborníků

Nejdek (22.10.2014) Součástí projektu Pospolu, který propojil čtyři střední odborné školy a firmu WITTE Automotive ve snaze vychovávat efektivněji studenty technických oborů, jsou také přednášky odborníků.

„Jako učitel můžete studentům v lavicích několikrát látku opakovat, ale pokud se objeví profesionál z praxe, třeba konstruktér, vnímají studenti výklad jinak. Navíc odborníci WITTE Automotive do všech přednášek vložili a do konce projektu ještě vloží praktické ukázky. Pro větší názornost je součástí přednášky také instruktáž v provozech WITTE Automotive v Nejdku,“ říká Mgr. Libor Háček, hlavní koordinátor projektu ze SPŠ Ostrov.

První skupina, která testovala přednášky v rámci projektu Pospolu, byla ze 2. ročníku SOŠ logistické Dalovice a téma jejich přednášky znělo „Bezpečnost a ochrana zdraví při práci a protipožární ochrana“. Úvodem se studenti seznámili s riziky a také s prevencí v každodenním fungování firmy s téměř 2000 zaměstnanci. Následovaly praktické ukázky přímo v provozech nejdeckého výrobce zamykacích systémů, který vyrábí pro přední světové automobilky. Studenti se dozvěděli například o systému protipožárních dveří, jak se řeší skladování různých materiálů nebo jaké ochranné pracovní pomůcky jsou k dispozici. Studenti už také vědí, že například na praxe či letní brigády přijdou ve vhodné obuvi, či jak se mají ve výrobních halách bezpečně pohybovat.

Projekt Pospolu formou odborných přednášek přispívá k užšímu propojení teorie a praktických znalostí studentů oborů Strojírenství, Elektrotechnika, Provoz a ekonomika dopravy a učebního oboru Nástrojař.

WITTE Automotive – 115 let WITTE klíčem k úspěchu: kvalita, komunikace a motivace

Více než sto let klíčových konceptů pro automobilový svět.

Více než dvacet let v České republice. Vyvíjíme, testujeme a montujeme tradiční výrobky (klíče, zámky, lišty, kliky) i novinky (LED softtouch, door edge protector) pro světové automobilky. S Vašimi nápady proměníme vysněné zámky ve skutečnost.

Jsme druhým největším zaměstnavatelem v Karlovarském kraji a stabilním "Zaměstnavatelem regionu". Rozvíjejte Vaši osobnost a spoluvytvářejte WITTE budoucnost.

Jsme dynamický tým, ve kterém získáte zkušenosti na mezinárodní úrovni aliance VAST. Stavíme na profesionálech a podporujeme technické talenty ve školách

Poznejte nás, poznejte víc než Nejdecko - region sportu, kultury a přírody. Pomůžeme Vám sladit pracovní život s Vašimi zálibami.

 „Neustálým rozšiřováním znalostí a zlepšováním procesů se chceme stát světovou třídou

mezi dodavateli automobilového průmyslu.“

 

WITTE Automotive

WITTE Nejdek, spol. s r.o.

Rooseveltova 1299, CZ-36221 Nejdek

www.witte-automotive.cz

www.facebook.com/WITTEAutomotiveCZ