Rohde & Schwarz je partnerem SPŠ a VOŠ Písek

3.12.2014 Prachatický deník -  Společnost Rohde & Schwarz závod Vimperk, s. r. o. a Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Písek uzavřely smlouvu o vzájemné spolupráci . Cílem je podpořit výuku elektrotechnických oborů a zvýšit počet tolik potřebných odborníků v této oblasti.     

Nedostatek kvalifikovaných odborníků a absolventů technických oborů trápí většinufiremvregionuaRohde& Schwarz není výjimkou. Je tedy nutné podpořit a spolupracovat s těmi, kteří se snaží negativní trend změnit. Vimperský závod německého koncernu Rohde & Schwarz má v tomto směru velmi dobré zkušenosti se Střední průmyslovou školou a Vyšší odbornou školou Písek, se kterou minulý týden oficiálně uzavřel rámcovou partnerskou smlouvu.

„Studenti k nám chodí na praxe, organizujeme odborné přednášky a řadu společných projektů. Rozhodli jsme se stvrdit naši spolupráci oficiálně a podepsat partnerskou smlouvu,“ uvedla Kateřina Decknerová, vedoucí personálního oddělení vimperského závodu.

„Jsme rádi, že jsme spojili síly se silným partnerem, spolupráce a podpory firmy Rohde & Schwarz si velmi vážíme,“ řekl při podpisu smlouvy ředitel písecké střední školy Jiří Uhlík. Podle něj je vždy přínosné, když mohou studenti vedle vyučování nakouknout do zákulisí velké firmy a vyzkoušet si moderní techniku v praxi.

Včem bude partnerství spočívat? Studentům bude celoročně nabízena možnost praxí, odborných stáží a témata pro závěrečné práce. Oba subjekty hodlají spolupracovat iv oblasti propagace a společné účasti na veletrzích a výstavách. Velice důležitá je také podpora výuky německého jazyka, o který v poslední době výrazně klesl zájem. „Přitom znalost němčiny je v řadě firem a především na jihu Čech velmi důležitá,“ konstatovali shodně všichni zúčastnění. „Chceme se společnými silami stát atraktivními partnery jak pro budoucí uchazeče o studium, tak i pro zájemce o pracovní pozice,“ shodli se Jiří Uhlík s Kateřinou Decknerovou.

VÁCLAV HANZLÍK