Partnerství 23 – Dobruška (Královéhradecký kraj)

Projekt Pospolu byl ukončen k 31. říjnu 2015. Všechny výstupy projektu najdete na Modulu Pospolu na Metodickém portálu RVP.cz na adrese http://pospolu.rvp.cz/. Na uvedeném místě budeme také příležitostně představovat novinky z oblasti spolupráce středních odborných škol a zaměstnavatelů. K odběru novinek se můžete přihlásit na stránce http://pospolu.rvp.cz/prihlaska-newsletter.


Realizátorem monitoringu v tomto partnerství byla škola:

  • Střední škola – Podorlické vzdělávací centrum, Dobruška (www.sspvc.cz).

Firma zapojená do partnerství:

Monitoring ověřoval zejména spolupráci škol a firmy v realizaci odborného výcviku a odborné praxe pro následující skupiny žáků:

  • 12 žáků v oboru vzdělání Klempíř;
  • 52 žáků v oboru vzdělání Mechanik seřizovač;
  • 48 žáků v oboru vzdělání Informační technologie.

Realizace partnerství se uskutečnila v období od června 2014 do ledna 2015.

foto partnerstvi 23 Dobruska.jpg

 

Příklad dobré praxe: Poskytnutí moderních vyučovacích pomůcek zdarma firmou

Firma poskytuje škole zdarma unikátní výukové pomůcky. Za zmínku stojí robot, který slouží žákům oboru vzdělání 18–20–M/01 Informační technologie k výuce programování, a nové vozy značky Škoda. Firma tím získává další potencionální zaměstnance, kteří budou schopni reagovat na aktuální trendy ve výrobě, a jejich adaptační proces ve firmě se zkrátí. Situace je pozitivní zejména proto, že firma v Kvasinách bude výhledově rozšiřovat výrobu a posilovat řady zaměstnanců o dalších 1 500. Je tedy z její strany zájem o pracovníky, kteří jsou s ní spjati již v průběhu studia a zainteresováni na výrobě v rámci odborného výcviku a odborné praxe.