Firmy se chtějí domluvit se školami na vzdělávání samy

21.5.2015 Mladá fronta DNES -  V kraji dlouhodobě chybí kvalifikovaní odborníci. Velcí zaměstnavatelé v regionu se však na pomoc státu nebo kraje nespoléhají a do podpory škol investují velké peníze a úsilí. Shodli se na tom zástupci velkých firem v kraji na fóru MF DNES.

Stát i kraj v podpoře technického školství zaspaly. Jejich snahy o propagaci odborného vzdělávání přišly až ve chvíli, kdy se nedostatek kvalifikovaných pracovníků pracovníků projevil v plné míře. Tato slova padla na fóru větších zaměstnavatelů, které v Lázních Bohdanči uspořádala MF DNES. Pomoc kraje a státu firmy vítají, samotné instituce ale podle nich situaci nevyřeší.

„Ke krajské školské politice jsme skeptičtí. Její podoba se řídí jednotlivými volebními obdobími a nemá kontinuální návaznosti. Žádné podstatné reformy proto neočekáváme,“ řekl personální ředitel společnosti Isolit Bravo z Jablonného nad Orlicí Martin Šlesingr. Podobný názor zastávají i jeho kolegové. Většina významných zaměstnavatelů v Pardubickém kraji začala s podporou technických škol již před lety. Někteří dokonce už na sklonku minulého století.