Mistrovství republiky v grafických předmětech 2017

Rok se s rokem sešel a 25.–26. května se konalo již 25. celorepublikové kolo Mistrovství republiky v grafických předmětech. Tentokrát se soutěže ujala OA a SOŠ CR Choceň. Město nás přivítalo nádherně slunečným počasím, které se jistě odrazilo na příjemné atmosféře celé soutěže. Hlavní dík za skvělý průběh soutěže a její bezchybnou organizaci právem náleží řediteli pořádající školy a organizátorům z řad jeho pedagogů. Děkujeme též všem z místního domova mládeže, kde byly jednotlivé výpravy ubytovány a kde o ně bylo pečlivě postaráno. Díky ovšem patří také zástupcům Interinfo ČR, panu Jaroslavu Zaviačičovi a Ing. Heleně Zaviačičové, kteří nám jako každý rok pomohli s vyhodnocením soutěžních disciplín, Ing. Ludmile Novákové z ČTS a též pedagogům doprovázejícím své žáky ze všech koutů naší země, kteří pomohli se startováním disciplín, s dohledem při soutěži a s opravami soutěžních prací.

První den mistrovství byl zahájen zápolením v disciplínách wordprocessing a záznam mluveného slova. Celý den vyvrcholil slavnostním zahájením mistrovství v místním zámku, kterého se ujal pan ředitel Mgr. Jaroslav Studnička. Pro závodníky, kteří zrovna nesoutěžili, byl na oba dny připraven bohatý doprovodný program zahrnující prohlídku zámku Litomyšl, komentovaná prohlídka města či bowling.

Druhý den se začalo soutěžit již brzy dopoledne. Jako první si poměřili své schopnosti závodníci v disciplíně korektura textu. Mistrovství bylo zakončeno disciplínou psaní na klávesnici.

Mistrovství bylo v odpoledních hodinách ukončeno slavnostním vyhlášením vítězů a předáním hodnotných věcných cen. Všem vítězům gratulujeme. Poděkování a gratulace patří také všem ostatním soutěžícím, kteří se probojovali krajským kolem a měli odvahu poměřit síly v celorepublikovém klání s těmi nejlepšími. Těšíme se na setkání opět za rok při dalším ročníku Mistrovství republiky v grafických předmětech, tentokrát v Obchodní akademii Hradec Králové.


Výsledky republikového kola soutěže a soutěžní zadání jednotlivých disciplín naleznete zde:

Výsledky republikového kola soutěže