Centrum kariérového poradenství

Řešíte kam na školu? Objevil se nějaký problém a chystáte se na změnu střední školy? Plánujete si v dospělosti doplnit vzdělání nebo ověřit své odborné znalosti?  Centrum kariérového poradenství v Národním ústavu pro vzdělávání je otevřeno všem – mladým lidem, jejich rodičům i dospělým.

Zaměřujeme se na tato témata:

  • rozhodování o studiu na střední škole, včetně příležitostí pro osoby se zdravotním nebo jiným znevýhodněním,
  • řešení různých potíží v průběhu studia, 
  • vzdělávání dospělých – formální (ve středních školách) i neformální (ověřování a uznávání dovedností získaných v praxi),
  • problematika v oblasti kariérového poradenství.

 Znáte?

www.infoabsolvent.cz

 Při výběru studia získejte přehled o věci a přemýšlejte v širších souvislostech. Vyvinuli jsme pro vás – žáky a žákyně škol i dospělé zájemce o vzdělávání - samoobslužný informační zdroj s veškerými kariérovými informacemi. Obsahuje aktuální vzdělávací nabídku středních, vyšších odborných i vysokých škol, údaje z prostředí pracovního trhu, termíny přijímaček, doporučení jak na to … a mnoho dalších užitečných informací.

 www.narodnikvalifikace.cz?

Jste-li už dospělými a během své profesní kariéry jste získali dostatečné znalosti a dovednosti v oboru, který jste však nestudovali, existuje pro vás možnost nechat se přezkoušet a obdržet certifikát ke konkrétním pracovním činnostem.  Informační systém detailně popisuje jednotlivé profesní kvalifikace a seznamuje, jak mohou občané využít zákona č.179/2006 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání.

Nenašli jste v informačních systémech odpověď? Řešíte něco složitějšího? Napište nám.

V obou informačních zdrojích jsou pro vaše dotazy elektronické formuláře.

Můžete nás kontaktovat i přímo: 
ckp@nuv_cz 
nebo se objednejte k osobní návštěvě na tel. 274 022 332 a 724 652 241
  • Pomůžeme vám upřesnit si plány.
  • Zmapujeme vaše dovednosti.
  • Navrhneme optimální možnosti a řešení.