Nadějné chemiky hledají společně školy i zaměstnavatelé v Pardubicích

Celostátní popularizační soutěž pro žáky ZŠ pořádá již desátým rokem Střední průmyslová škola chemická Pardubice ve spolupráci s firmou Synthesia, a.s., s Fakultou chemicko-technologickou Univerzity Pardubice a pod záštitou Svazu chemického průmyslu ČR.

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika žákům 8. a 9. tříd základních škol přibližuje chemii jako atraktivní předmět. Pomocí zábavných vědomostních i praktických testů mezi nimi hledá nejtalentovanější mladé chemiky a popularizuje chemii jako zajímavý a perspektivní studijní i pracovní obor. U zrodu soutěže stála těsná spolupráce Střední průmyslové školy chemické Pardubice a podniku, soutěž nicméně svým významem přesáhla hranice regionu, stala se největší soutěží svého druhu a celorepublikovou záležitostí, letos se celostátní finále bude konat popáté.

Fotolia_4001522_Subscription_XL.jpg

V rámci soutěže jsou vyhlašovány dvě základní soutěžní kategorie:
• soutěž pro jednotlivce,
• soutěž pro třídy – o nejlepší chemický projekt.

Na základě výsledků jednotlivců a tříd v těchto dvou kategoriích je dále vyhodnocována „škola s nejlepšími chemiky“ a také „nejlepší učitel chemie“. V celostátním finále soutěže se utkává celkem 40 finalistů. Soutěž nemá jen odborný rozměr, je zároveň prostředkem propagace celého oboru a náborovou aktivitou zúčastněných škol a zaměstnavatelů. Organizátoři soutěže jsou si toho dobře vědomi a mimo jiné i proto jsou ochotni do soutěže investovat své úsilí. 

Foto: fotobanka NÚV.