Nábor věcí veřejnou...

Příklad Střední průmyslové školy dopravní, a. s., v pražském Motole ukazuje, jak lze spojit PR akci s náborem a ještě přispět k zušlechtění veřejného prostranství.

Střední průmyslové školy dopravní a.s. v Praze Motole spojila náborovou akci s propagací školy a zároveň přispěla i k zušlechtění neútulného veřejného prostranství (podobně lze ke zkrášlení veřejného prostoru využít též žákovských soutěží, jejichž výsledky mají dlouhodobý charakter). Žáci oboru Aranžér proměnili pestrobarevnými mozaikami zastávku tramvaje Smíchovské nádraží v rozkvetlou louku. Proměna zastávky proběhla v rámci akce Zažít MHD jinak, kterou organizovala společnost ROPID, Regionální organizátor Pražské integrované dopravy. Společnost Lasselsberger oslovil nápad natolik, že kreativitu studentů podpořila věnováním hlavního materiálu pro tvorbu – keramických obkladů RAKO.

rako 2.jpg

Akce si přitom zachovala odborný a vzdělávací rozměr. Budoucí aranžéři se museli naučit pracovat nejen s obklady, ale i se stavební chemií. Na obří betonový květináč se mozaika lepila na místě, základ další části mozaikových ploch se tvořil ve školních dílnách. Péče studentů v podobě nových nátěrů se dostalo i všem kovovým částem konstrukce a dřevěným sedacím plochám laviček. 

Po důkladném očištění skleněných ploch rozkvetly na prosklení zastávky jasně barevné květy ze samolepicích fólií, které doplnil závěsný systém s živými rostlinami v truhlících z PET barevných lahví, které připravili a osázeli žáci další do akce zapojené školy, Střední odborné školy stavební a zahradnické na Jarově.

Za pozitivních reakcí cestujících tak žáci veřejně propagovali svou řemeslnou zručnost. 

Foto: archiv akce Zažít MHD jinak