EDUSÍŤ

Projekt P-KAP stojí u zrodu metodických sítí odborníků na témata akčního plánování (jednotivých oblastí intervence, řízení a plánování) jako jednotného, přehledně členěného katalogu registrovaných odborníků – lidí potřebné kvalifikace a zkušeností v požadovaném regionu, které je možné jednoduše, okamžitě kontaktovat prostřednictvím odkazu na konkrétní profil na profesní síti LinkedIn (LIn).

Edusíť se postupně rozrůstá

Spouštíme moderní nástroj, online metodické sítě odborníků ve všech 14 krajích republiky pokrývající všechny tematické obsahové oblasti akčního plánování (oblasti intervence) i oblast řízení a plánování. Tito odborníci Edusítě se zaměřují  především na středoškolské a vyšší odborné vzdělávání a na regionální vzdělávací politiku.

edusit_katalog_stav_21_9.jpg

                                                    Stav k 21. 9. 2021

V květnu se uskutečnila po krajích první online setkání zájemců o členství v metodické síti s vedením projektu a odbornými garanty v krajích. 122 oslovených se stalo registrovanými odborníky v Katalogu Edusítě, v září 2021 je v Katalogu Edusítě zaregistrováno 210 odborníků, kteří pokrývají všechny tematické obsahové oblasti akčního plánování napříč republikou.

V tematických odborných skupinách na LinkedIn je živo

Podívejte se, jak žijí oborové skupiny na LinkedInu. Nabízíme vám aktuální údaje k září 2021  - počty členů jednotivých skupin, počty stále narůstajících příspěvků, komentářů a další aktivity v tematických skupinách na profesní sociálí síti LinkedIn.

Zajímá vás, jakými tématy žije váš obor za hranicemi školy, kraje nebo republiky? Připojte se na profesní sociální síti ke „své“ tematické skupině a navažte kontakt s lidmi, kteří mají podobný zájem a s nimiž byste se, nebýt online prostředí, možná nikdy nesetkali. A najdete-li v katalogu odborníky na témata, která chcete řešit, můžete se rovnou podrobněji seznámit s profesním profilem daného odborníka a poslat mu vzkaz třeba právě prostřednictvím této sítě. Podrobnosti o Edusíti, jejímž provozovatelem je Národní pedagogický institut České republiky, najdete na www.edusit.cz.

EDUSIT_INFOGRAFIKA_21_09_16.jpg

Stav k 21. 9. 2021

V červnu a červenci proběhla další online setkání zájemců, zaměřená právě na dění a další směřování  jednotlivých tematických oblastí v rámci LIn oborových skupin. Tato setkání vedli garanti příslušných tematických oblastí (oblastí intervence), v podzimních měsících proběhnou třetí online setkání  (přehled proběhlých setkání metodických skupin ZDE).