Zaměstnanecké svazy, cechy, asociace a další uskupení jako sociální partneři škol

Kontakty se zaměstnavateli dnes udržují prakticky všechny střední odborné školy. Pro některé se však významnými sociálními partnery stávají také řemeslnické cechy zastřešující obory, jež daná škola nabízí, zaměstnanecké svazy, asociace či další uskupení zaměstnavatelů.

SPŠ Tachov a výuka na pracovištích firem sdružení TEO

Při Střední průmyslové škole Tachov vzniklo v roce 2004 ojedinělé sdružení nejvýznamnějších zaměstnavatelů regionu TEO. Významné benefity přináší škole mj. spolupráce s TEO v oblasti odborného výcviku na pracovištích.

 

TEO: Komplexní spolupráce SPŠ Tachov s regionálními zaměstnavateli

Při Střední průmyslové škole Tachov vzniklo v roce 2004 ojedinělé sdružení nejvýznamnějších zaměstnavatelů regionu TEO. Jeho členové se aktivně starají o svůj personální rozvoj již na úrovni základního a středního školství. Po 16 letech zkušeností se ukazuje, že spojit navzájem síly, se vyplatí . 

 

Smluvní partneři SPŠS Vsetín

Připravit žáky na praxi nelze bez kvalitní odborné průpravy a spolupráce s firmami. SPŠ strojnické ve Vsetíně se dlouhodobě osvědčuje společná smlouva o partnerství se zaměstnavateli v regionu i model vzájemného setkání sociálních partnerů u kulatého stolu.

 

Ke kvalitě odborného vzdělávání v SŠ přispívají i cechy

Cechy bývají sociálními partnery škol, které poskytují vzdělání v příslušných řemeslnických oborech, často patří k partnerům nejvýznamnějším.