Soutěž Projektový manažer roku 2013 zahajuje registraci účastníků

moderni_rizeni.jpg Moderní řízení  ,    25.7.2013       Soutěž Projektový manažer roku 2013, která si klade za cíl upozorňovat na nejlepší projektové manažery a projekty v soukromé i neziskové sféře, otevírá v těchto dnech registrace pro soutěžící. Ti se mohou hlásit až do poloviny srpna. 

            Soutěž vyhlašuje zastřešující organizace profesionálních projektových manažerů a odborný garant projektového řízení v České republice, Společnost pro projektové řízení, o. s. (SPŘ), ve spolupráci s vydavatelstvím Economia, a. s.. Cílem je upozorňovat na nejvýznamnější a nejúspěšnější projektové manažery a projekty v soukromém i neziskovém sektoru. „Soutěž představuje aktuální trendy projektového řízení, prezentuje praktické znalosti a kompetence v řízení a realizaci reálných projektů a přináší ucelený obraz dění ve světě projektů,“ uvedla manažerka soutěže Mgr. Markéta Arazimová.

Nejlepší projektový manažer bude vyhlášen v podvečer 21. listopadu 2013. Letos poprvé také soutěž doplní odborný festival projektového řízení SPŘ, který prostřednictvím odborných přednášek, workshopů a diskuzí rozšiřuje a popularizuje kulturu profesionálního projektového řízení v České republice prováděného dle mezinárodně uznávaných metodik IPMA, Prince2 a PMI.

            I v letošním roce soutěž nabízí účast v celkem sedmi kategoriích.

Hodnocení je dvoukolové. Na soutěžící mimo jiné čekají pohovory s hodnotiteli, písemné testy, ale také jednodenní manažerská hra v podobě simulace reálného projektu. Soutěžící se mohou registrovat od začátku července do poloviny srpna prostřednictvím elektronické přihlášky na webových stránkách soutěže www.pmroku.cz.

            Vítěze vybere tým hodnotitelů sestavený z expertů, působících v organizacích či společnostech z různých oborů a oblastí, které aktivně využívají projektové řízení. Tým expertů letošního ročníku povede Ing. Michal Opat, loňský vítěz hlavní kategorie Projektový manažer roku 2012 a nově zvolený viceprezident Společnosti pro projektové řízení, o. s.

Záštitu nad letošním ročníkem převzal odborný časopis Moderní řízení a Svaz průmyslu a dopravy České republiky.

            Profese projektového manažera získává v poslední době na významu.

V loňském roce byly do Národní soustavy kvalifikací zapsány tři profese z oblasti projektového řízení:

Administrátor projektu, Manažer projektu a Manažer programu a komplexních projektů.

Na uvedené profese je nyní legislativně navázáno požadované vzdělání a mohou být zmiňovány v různých legislativních normách. Profese projektového manažera zároveň patřila v loňském roce mezi tři nejžádanější profese na pracovním trhu s více než pěti tisíci otevřenými pozicemi na portálu Jobs.cz. ?

 Více informací k soutěži na www.pmroku.cz