Jedenáct budoucích masérů zahájilo rekvalifikační kurz

svobodny_hlas.jpg Svobodný hlas, 6.3.2013  V sobotu 23. února se v budově Soukromé obchodní akademie v Žatci objevila zcela nová skupina studentů, všichni v bílém. Ne, neotvíráme pekařský či cukrářský obor, jak by někoho mohlo napadnout. To jen zahájilo svůj rekvalifikační kurz jedenáct budoucích masérů a masérek pro sportovní a rekondiční masáže. 

          Po nezbytném seznámení se zásadami bezpečnosti práce a zdravotně hygienickými předpisy se hned postavili v novotou vonící speciální učebně k masérským lehátkům a pod vedením lektora Michala Krabce se pustili do toho, co tvoří jádro jejich přípravy, praktického nácviku ruční masáže celého těla.

            Během deseti víkendů se tak naučí nejen masírovat, ale poznají rovněž základy somatologie a získají jistotu správného přístupu ke klientovi. Dozvědí se také, jak objednávat a skladovat masážní přípravky, pomůcky a přístroje do masérské provozovny. Po skončení kurzu je samozřejmě čeká závěrečná zkouška. Osvědčení o získání profesní kvalifikace pak umožní absolventům, aby si požádali o živnostenský list a pustili se sami do vlastního masérského podnikání.  masaz.jpg

            Nový kurz je dalším malým příspěvkem ke snížení vysoké nezaměstnanosti v našem regionu. I proto je možné požádat o jeho úhradu úřad práce. Věříme, že zájemcům o další běh kurzu, který plánujeme na přelom dubna a května, vyjde úřad práce vstříc.

Daniela Pletichová, Soukromá obchodní akademie Žatec

 

nižší ročníky ZŠ chtějí zpříjemnit dopolední program, budeme rádi za pozvání. Hana Plachá, ředitelka ZUŠ Postoloprty

 

Jak dopadlo školní kolo soutěže Mistrovství ČR v grafických disciplínách

 

Soutěž v grafických disciplínách je tradiční soutěží obchodních akademií. V loňském roce úspěšně pořádala krajské kolo Obchodní akademie v Lounech (dnes OA a SOŠ gen. Františka Fajtla Louny), kde ve čtvrtek 7. února proběhlo školní kolo soutěže MČR v grafických předmětech, kategorie psaní na klávesnici a korektura textu.

            Soutěže se zúčastnilo patnáct studentů z druhých až čtvrtých ročníků. Desetiminutový opis, napsaný podle soutěžního řádu NUV (za chybu odečítáno 50 úhozů), nakonec všichni účastníci zvládli s přehledem, stejně tak korekturu textu. Prvenství v jednotlivých kategoriích patří Michaele Havelkové (EKL3) a Romaně Spišákové (EKL4).

            Originální diplomy, připravené PaedDr. Ing. Václavem Juklem, předala slavnostně ředitelka školy Mgr. Simona Vágnerová. Pečlivá příprava se vyplatila, soutěžící podali pěkné výkony, zaslouží si pochvalu a ti nejlepší nás budou reprezentovat na krajském kole 19. března 2013, které se letos koná na Obchodní akademii a Střední odborné škole zemědělské a ekologické v Žatci.

            Věříme, že uspějí, neboť vloni se v kategorii korektura textů naši studenti zúčastnili celostátního kola, které absolvovali s výborným výsledkem.

  Jaroslava Kuhnová, Obchodní akademie Louny