Hospodáři přesídlili na Fortnu

jicinsky_denik.jpg Jičínský deník , 8.1.2013          Jičín - Jednatelství Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje sídlí nyní na nové adrese - v ulici Fortna čp. 43, tedy v sousedství Valdštejnova náměstí. V novém roce a na nové adrese čekají tuto organizaci podnikatelské samosprávy nové úkoly, zejména prezentace Národní soustavy kvalifikací a Národní soustavy povolání mezi firmami jičínského okresu.

Snahou hospodářské komory je tímto způsobem pomoct řešit problémy odborného školství v České republice mimo jiné i zaváděním duálního systému vzdělávání.

Pro firmy i školy

Tento systém, jehož základním znakem je propojení teoretické výuky a praktické profesní přípravy,máv Německu více než stoletou tradici. Pomůže řešit mimo jiné i nedostatek některých profesí, zejména v technických oborech, a proto bude jistě zajímat jak firmy, tak i školy.

Rada oblasti Jičín Krajské hospodářské komory se však snaží nabídnout podnikatelům řadu dalších aktivit. V listopadu to byla přednáška „Byznys v Číně očima Jičíňáka“, na níž se Lukáš Vildman, člen představenstva krajské hospodářské komory a člen rady oblasti Jičín, podělil s posluchači o své zážitky z působení v Číně.