Budoucí technici skládali zkoušku dospělosti

denik_cz_logo_1.jpg Chrudimský deník 18.5.2013,   Třemošnice – V současné době začínají probíhat na středních školách a učilištích závěreční maturitní zkoušky. Ve čtvrtek 16. května na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti technickém v Třemošnici začaly ústní maturitní zkoušky.   

          „V těchto dnech bude maturovat 28 žáků ze tří oborů Ekonomika, podnikání, Mechanik seřizovač a Operátor dřevařské a nábytkářské výroby. Vzhledem k tomu, že mechanici, seřizovači a operátoři dřevařské a nábytkářské výroby již ve čtvrtém ročníků pracují ve firmách, jsou již prakticky přijatí. Kvalita výuky je na velice dobré úrovni, a tak mají velké uplatnění na trhu práce,“ sdělila mimo jiné ředitelka SOŠ a SOU technického v Třemošnici Jana Sýkorová.

            Proto aby se SOŠ a SOU technické v Třemošnici uplatnilo na trhu práce provádí od roku 2010 profesní kvalifikace v oborech nástrojař, strojní mechanik a truhlář. Po složení dílčích zkoušek mají frekventanti možnost zdarma zde složit závěrečné učňovské zkoušky v uvedených oborech. Tím mají velké šance zvýšit si svoji kvalifikaci a mít větší uplatnění na trhu práce. Za tu dobu zde prošlo na 135 zájemců.

Prvním, kdo vstoupil do letošní zkoušky dospělosti byl žák Ladislav Dalecký (na samostatném snímku). Přejeme všem žákům co nejlepší zvládnutí zkoušky a šťastné vykročení do života.