Tiskové zprávy

Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků

Tisková mluvčí NÚV:
Sabina Dračková, DiS.
press@nuv_cz

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12   Následující   ››

Tisková zpráva NSK2

NSK.jpg Tisková zpráva ze dne 22.5.2013 ke stažení.

 

Střední školy začínají při vzdělávání dospělých spolupracovat se soukromými vzdělávacími institucemi

Střední odborné školy na Vysočině vstoupily do třetí fáze projektů, v nichž se od roku 2005 mění v podnikatele na poli celoživotního učení dospělých. Nyní v nich začaly spolupracovat i se soukromými vzdělávacími institucemi v celé ČR

 

Tisková zpráva NSK2

NSK.jpg Tisková zpráva ze dne 15.5.2013 ke stažení.

 

Tisková zpráva NSK2

NSK.jpg Tisková zpráva projektu NSK2 ke stažení. 14.5.2013

 

Tisková zpráva NSK2

NSK.jpg Tisková zpráva ze dne 14.5.2013  ke stažení.

 

Školy se právě rozhodují, zda budou zkoušet žáky učebních oborů podle jednotného zadání

Tisková zpráva, 26.4. 2013 - Střední školy s učebními obory začaly právě připravovat závěrečné zkoušky, které budou jejich žáci skládat v červnu.

 

V projektu Pospolu proběhne pilotáž modelů spolupráce škol a firem

DSC03298_1_1.JPG Tisková zpráva 15. dubna 2013    V rámci projektu Podpora spolupráce škol a firem se zaměřením na odborné vzdělávání v praxi   (zkráceně Pospolu) proběhne od září 2013 pilotáž spolupráce škol a firem. Zadávací dokumentace k výběrovému řízení na pilotáž bude podle předběžných odhadů zveřejněna na přelomu dubna a května 2013 a o necelé dva měsíce později se budou moci školy a firmy do výběrového řízení hlásit. Z výběrového řízení na pilotáž vzejde celkem 25 partnerství, na realizaci jednoho partnerství je vyhrazena částka cca 1,75 mil Kč bez DPH. Pilotáž modelů spolupráce bude probíhat až do ledna 2015 ve všech regionech ČR a bude zaměřena na technické obory. 

 

Každý pátý mladý člověk v EU nemá zaměstnání

Tisková zpráva, 09. 04. 2013 Mladí lidé hledají v současné době práci daleko hůře než ti, kteří již mají nějaké pracovní zkušenosti. Zajímavé je, že absolventi ve svých prvních zaměstnáních uplatňují spíše měkké dovednosti, ty odborné a teoretické nehodnotí jako ty nejdůležitější.

 

Základním školám pomůže interaktivní průvodce upraveným RVP

(TZ Praha, 28. března 2013) Národní ústav pro vzdělávání připravil pro základní školy praktického pomocníka, který jim pomůže začlenit změny vyplývající z úpravy Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání do jejich školních vzdělávacích programů.

 

Právě začíná soutěž samostatných odborných prací

Praha, 21. března 2013 Tisková zpráva: Národní ústav pro vzdělávání ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR vyhlašuje soutěž samostatných odborných prací. Uzávěrka soutěže je 31. 5. 2013.   

 

V Nesuchyni a Brně oficiálně zahájili projekt, který v ČR opět posune možnosti rekvalifikací

Více než čtyři stovky ředitelů středních odborných škol z celé republiky se spolu s dalšími partnery sešly koncem února ve středočeské Nesuchyni a v Brně. Oficiálně tak začala další etapa v oblasti rekvalifikačního vzdělávání v ČR. 

 

Středoškoláci si již po devatenácté vyzkoušejí obchodování na mezinárodním veletrhu fiktivních firem

V areálu pražského Výstaviště (Incheba Expo Praha) proběhne ve dnech 19. 3. – 21. 3. 2013 již 19. mezinárodní veletrh fiktivních firem. Akce je jedním z největších veletrhů fiktivních firem nejen v Evropě, ale na celém světě – letos se zde představí 142 firem z 11 zemí Evropy. Pořadatelem veletrhu je již tradičně Obchodní akademie Heroldovy sady v Praze 10 se svou fiktivní firmou Antre, Národní ústav pro vzdělávání akci finančně podporuje

 

Úvodní konference „jižní skupiny“ projektu UNIV 3 – začátek nové etapy principu UNIV

TZ únor 2013 Brněnský hotel Voroněž je 25. a 26. února 2013 dějištěm další zásadní události v rámci principu, pro který se v oblasti dalšího vzdělávání v ČR vžil název UNIV. Koná se zde úvodní konference individuálního projektu národního Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR UNIV 3 – podpora procesů uznávání.

 

Úvodní konference „severní skupiny“ projektu UNIV 3 – začátek nové etapy principu UNIV

TZ únor 2013 Hotel Lions v Nesuchyni ve Středočeském kraji je 21. a 22. února 2013 dějištěm další zásadní události v rámci principu, pro který se v oblasti dalšího vzdělávání v ČR vžil název UNIV. Koná se zde úvodní konference individuálního projektu národního Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR UNIV 3 – podpora procesů uznávání.

 

Češi neumějí adekvátně ohodnotit své jazykové znalosti.

Pomoc nabízí přívětivá online aplikace „Evropské jazykové portfolio“

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12   Následující   ››