Nová konzultační centra v Libereckém a Ústeckém kraji

Od začátku května začala pomáhat středním odborným školám s reformou nová regionální konzultační centra.

IDJ_AN012_040.jpgSpolu s dalšími centry poskytují školám metodickou podporu při zavádění kurikulární reformy podle jejich aktuálních potřeb a podle podmínek odborného školství v daném kraji. Zástupci škol tu mohou konzultovat nejasnosti a problémy související s tvorbou, zaváděním a inovací školních vzdělávacích programů podle rámcových vzdělávacích programů.


TZ_Kurikulum_Liberec.doc TZ_Kurikulum_Liberec.doc (172,00 KB)

TZ_Kurikulum_Usti.doc TZ_Kurikulum_Usti.doc (171,00 KB)


Libereckém kraji vzniklo konzultační centrum při Centru vzdělanosti Libereckého kraje, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků. Vedoucí konzultačního centra Vladimír Drahoš se chystá cíleně oslovit školy v průběhu května. „Do 10. května dostanou všechny školy navíc bulletin TECHyes.info, ve kterém bude uveřejněna zpráva o vzniku nového centra,“ informuje vedoucí nového centra a dodává: „současně s oslovením všech 39 odborných škol v kraji se chystáme provést mezi nimi průzkum formou stručného dotazníku, prostřednictvím kterého budeme zjišťovat potřeby škol v kraji.“ Semináře nabídne zástupcům škol nové konzultační centrum od příštího školního roku. Konat se budou buď v místě centra, které je na pořádání seminářů až pro 50 lidí vhodně vybaveno, nebo se budou lektoři snažit na vyžádání vyjíždět do škol nebo do okresů.

Ústeckém kraji vzniklo konzultační centrum při Centru uznávání a celoživotního učení Ústeckého kraje. Vedoucí konzultačního centra Dana Vorlová plánuje, že nové centrum osloví s nabídkou svých služeb školy v kraji během května. „Prvotní informaci dostali zástupci škol na konferenci projektu UNIV2 kraje koncem dubna, kde jsme nové konzultační centrum představili,“ říká vedoucí ústeckého konzultačního centra a do budoucna plánuje: „První seminář uspořádáme již do konce tohoto školního roku, a to pro koordinátory školních vzdělávacích programů. Nabídku seminářů pro školy pak chystáme od září.“

Konzultační centra vznikla při vybraných školách a dalších vzdělávacích institucích. Z první vlny výběrového řízení bylo vybráno jedenáct center, která svou činnost zahájila v říjnu 2009. Z druhé vlny výběrového řízení byla vybrána dvě zmíněná konzultační centra, ve Zlínském kraji vznikne centrum po skončení výběrového řízení.


kontakty.jpg
Kontakty na nová centra


Liberecký kraj

Centrum vzdělanosti Libereckého kraje, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, příspěvková organizace

Masarykova 18, 460 01 Liberec

www.cvlk.cz, sekretariat@cvlk_cz

Tel. 485 101 872

Mgr. Bc. Vladimír Drahoš (vladimir.drahos@cvlk_cz )

Tereza Duštírová (tereza.dustirova@cvlk_cz )

 

Ústecký kraj

Centrum uznávání a celoživotního učení Ústeckého kraje, o.p.s. Střední škola služeb a cestovního ruchu, Varnsdorf

Bratislavská 2166, 407 47 Varnsdorf

www.centrum-uznavani.cz, info@centrum-uznavani_cz

Ing. Dana Vorlová (d.vorlova@centrum-uznavani.cz)

Ing. Michaela Rozborová (m.rozborova@centrum-uznavani.cz)