Europass a EQF se představí na veletrhu Profesia days

21. 9. 2018 Na Výstavišti PVA EXPO v Praze v Letňanech se od 7. do 8. listopadu 2018 koná veletrh práce Profesia day. Jde o nejoblíbenější a nejnavštěvovanější kariérní veletrh v České republice, kde se každoročně sejdou tisíce zájemců o nové pracovní příležitosti. 

Na stánku Národního ústavu pro vzdělávání vás seznámíme s novinkami v Europassu a EQF (Evropském rámci kvalifikací), nabídneme vám vzorově vyplněná portfolia dokumentů (vč. životopisu a motivačního dopisu) pro různé věkové skupiny a různé pozice, nabídneme vám praktické rady a tipy jak vyplnit životopis a motivační dopis a jak se připravit na pohovor a také praktické publikace pro zájemce o práci nebo studium v zahraničí nebo o dobrovolnickou zkušenost. Tyto publikace jsou k dispozici také online na http://www.europass.cz/publikace-prace-v-zahranici-studium-v-zahranici-dobrovolnictvi/. Návštěvníci stánku se také dozvědí, jakou úroveň kvalifikace mají a kde - na jakých dokumentech - údaj o EQF najdou. Stánek NÚV kromě toho nabídne návštěvníkům veletrhu informace o webu infoabsolvent a o Národní soustavě kvalifikací.

Na veletrhu se můžete osobně setkat se zástupci předních společností, kteří nabízí volná pracovní místa, je tu připraveno kariérní poradenství a doporučení pro životopisy i příležitost zúčastnit se desítek přednášek zaměřených na zvýšení vašich šancí získat práci. Můžete si otestovat své jazykové a počítačové znalosti.

Vstup na veletrh je zdarma. Více informací najdete na https://profesiadays.cz/.