Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021   

<<   leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec   >>


Publikovaných článků: 11


Podpora studentských projektů v rámci volitelného předmětu

Rozvíjet u žáků a studentů kompetence k podnikavosti, zapojit „firmu“ do výuky a tím podpořit studenty v budoucím rozhodnutí založit a provozovat firmu vlastní, lze i v rámci volitelného předmětu, jak je tomu i na Gymnáziu Thomase Manna v Praze.


Anotace publikace: scénáře pro odborné vzdělávání v Evropě do roku 2035

30. 11. 2020 Publikace Cedefopu představuje scénáře pro evropské odborné vzdělávání a přípravu v 21. století.


Tematické zprávy


Analýzy a vizualizace dat


Čemu se můžeme přiučit od crowdworkerů

19. 11. 2020 Online trh práce a rostoucí význam digitálních dovedností – to je nová realita, kterou podtrhuje i přetrvávající virová pandemie. Které dovednosti jsou potřeba a jak je efektivně získávat? Inspiraci pro jednotlivce i odborné vzdělávání můžeme nalézt u lidí pracujících přes online platformy – tzv. crowdworkery.


Německé odborné vzdělávání přehledně

Německé předsednictví Rady Evropské unie je příležitostí pro to, zjistit více o systému německého odborného vzdělávání a také o reakci Německa na současné výzvy na poli vzdělávání.


Potřebuje Rakousko segment vyššího odborného vzdělávání a přípravy?

Národní rámec kvalifikací ( NQF ) nevedl v Rakousku jen k větší transparentnosti ve struktuře kvalifikací, ale spustil také několik diskuzí o vzdělávací politice. Jedna z nich se týká oblasti vyššího odborného vzdělávání a přípravy (HVET), která by se měla vytvořením zvláštního vzdělávacího segmentu stát viditelnější.


Objevte svůj talent na evropském týdnu odborných dovedností

9. 11.2020  Moto Evropského týdne odborných dovedností, který probíhá v týdnu od 9. do 13. listopadu, zní „Objev svůj talent!“ . Jeho  snahou je ukázat, že každý člověk má nadání, které má svou cenu, a že odborné vzdělávání může evropským občanům všech věkových skupin poskytnout praktické dovednosti a znalosti k úspěšnému uplatnění na trhu práce i ve společnosti.  Smyslem a cílem týdne odborných dovedností , který organizuje Evropská komise,   je učinit  nabídku odborného vzdělávání  přitažlivější a pomoci mladým lidem  i  dospělým  objevit a  realizovat veškerý svůj potenciál. 


Možnosti zajištění kvality v odborném vzdělávání představuje v Evropském týdnu odborných dovedností EQAVET ČR

Ve spolupráci slovenského a českého národního referenčního bodu pro zajišťování kvality EQAVET byl připraven při příležitosti Evropského týdne odborných dovedností česko-slovenský webinář a pro firmy a odborné školy praktický návod pro kvalitní a efektivní spolupráci. Evropský týden odborných dovedností proběhne v týdnu od 9. do 13. listopadu 2020 a zahrnuje i aktivity konané v průběhu celého roku 2020.


Kvalitní škola a ukazatele kvality

table.png


Německé odborné vzdělávání přehledně

3. 11. 2020 Německé předsednictví Rady Evropské unie je příležitostí pro to, zjistit více o systému německého odborného vzdělávání a také o reakci Německa na současné výzvy na poli vzdělávání.