Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020   

<<   leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec   >>


Publikovaných článků: 20


Pojetí nepovinných oblastí intervence


Garant/ka intervence projektu P-KAP

Národní ústav pro vzdělávání v Praze, realizátor IPs OP VVV Podpora krajského akčního plánování (P-KAP) , vypisuje výběrové řízení na obsazení odborných pozic:


Orientační průzkum - aktuální stav asistentů pedagoga na zapojených školách

Školy odpovídaly na tuto otázku.


Zveme Vás do společenství praxe

Zveme pedagogy, odborníky i zástupce akademické a neziskové sféry, kteří chtějí společně s námi diskutovat o tom, jak zvyšovat kvalitu výuky a jak ji efektivně plánovat.


On-line akce na Metodickém portálu RVP.CZ v červnu 2018

Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů.


Včelka – podpora a rozvoj čtenářských dovedností: on-line seminář 31. 5. 2018 od 20:00 na RVP.CZ

Lektorka Tereza Philippová nám ukáže, jak mohou technologie podpořit rozvoj čtenářské gramotnosti a zájem o čtení obecně. Představíme si aplikaci Včelka a nahlédneme do zákulisí vzniku výukového programu. Pokud máte ve škole možnost pracovat s tablety, je tento webinář právě pro vás! Setkání se uskuteční ve čtvrtek 31. 5. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.


Soutěž Národní cena kariérového poradenství 2018

Dům zahraniční spolupráce, Centrum Euroguidance vyhlašuje 10. ročník soutěže Národní cena kariérového poradenství. 


Angličtina v (odborném) vzdělávání

Slovník anglicko-český a česko-anglický vychází z tištěné přílohy Zpravodaje – Odborné vzdělávání v zahraničí (V/2007), kde v úvodu najdete vysvětlující poznámky k účelu slovníku, k jeho uspořádání, důvody, proč některá slova či slovní spojení překládat uvedeným způsobem, seznam použité literatury a jména spolupracovníků, kteří se na vytváření slovníku podíleli.


Slovní zásoba a jazykový cit: on-line seminář 23. 5. 2018 od 20:00 na RVP.CZ

Osvědčená lektorka Mgr. Petra Pšeničková nás seznámí s nápady a zajímavými tipy, jak řešit problémy s obsahem vyjádření, slovní zásobou a stylistikou slovního projevu u předškoláků a školáků. Setkání se uskuteční ve středu 23. 5. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.


Začíná růst počet žáků v 1. ročnících středních škol

Situace na pracovním trhu je pro mladé lidi mimořádně příznivá.


Další setkání metodiků škol v Olomouci a Liberci

Dne 28. 5. 2018 proběhne v Olomouci a  31. 5. 2018 v Liberci.


Jak zlepšit využití ICT ve výuce na středních školách?

Základním předpokladem využívání ICT ve výuce na středních školách není jen samotné vybavení technikou, ale také ochota pedagogů s informačními technologiemi pracovat.


Autorské právo ve vzdělávání – co je nového?: on-line seminář 16. 5. 2018 od 20:00 na RVP.CZ

Lektorka Lucie Straková, právnička specializující se na autorské právo a právo informačních technologií, si pro nás připravila další podnětné online setkání, tentokrát s názvem Autorské právo ve vzdělávání – co je nového?. Každý učitel by měl mít základní povědomost o zákonech – a autorské právo je ještě o něco palčivější téma. Setkání se uskuteční ve středu 16. 5. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.


Pedagogická příprava učitelů praktického vyučování

Odborná konference sítě TTnet ČR


Cedefop vyhlašuje fotosoutěž pro odborné školy

Soutěž #CedefopPhotoAward nese podtitul Odborné vzdělávání: řekni svůj příběh. Hlásit se do ní mohou až do 15. července skupiny žáků ze všech členských zemí EU. Dva vítězné týmy a jejich učitelé získají výlet do Vídně a účast na listopadové gala večeři s projekcí úspěšných snímků.


Inspiromat pro MŠ II: on-line seminář 9. 5. 2018 od 20:00 na RVP.CZ

Lektor Michael Novotný se na vás již těší, tentokrát s webinářem  Inspiromat pro mateřské školy II. Ten navazuje na Inspiromat I a je zaměřený na prezentaci environmentálních, pohybových, dramatických a matematických činností v MŠ.  Setkání se uskuteční ve středu 9. 5. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ. 


Advaita, z.ú.


Dne 20. 3. 2018 proběhlo v Brně na ZŠ Merhautova setkání metodiků škol

V Brně na ZŠ Merhautova setkání metodiků škol, a to převážně z moravských regionů.


Možnost kladení dotazů na webu projektu

Máte dotaz týkající se podpůrných opatření, správnosti ...


Studie

Studie NÚV cílí na nejrůznější témata všeobecného a odborného vzdělávání, ale jsou to i analýzy trhu práce anebo odborné texty z oblasti pedagogicko-psychologického poradenství.