Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020   

<<   leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec   >>


Publikovaných článků: 29


V libereckých školách vzniká víc než šedesát miniaturních firem

Výrazným hráčem v oblasti zaměstnanosti je mimo jiné Okresní hospodářská komora Liberec. Působí aktivně při spolupráci s Úřadem práci v Liberci. Za poslední čtyři roky dokázala v kooperaci se svými členy vytvořit 130 zcela nových pracovních míst. Mimo to pak svou činností podporuje podnikatele.


Nový pohled na profesní kynologii v bezpečnostním průmyslu

První kynologické mistrovství bezpečnostních složek se konalo 13. září v Dolanech u Prahy. Závodníci obou kategorií - A (Standard Security) i B (Master of Security) - soutěžili v disciplínách poslušnost a obrana psovoda. Kategorie A (Standard Security) přesně odpovídá požadavkům PK PBS, která je součástí Národní soustavy kvalifikací (NSK).


Obsluha benzinky jako učební obor?

Obsluha čerpací stanice. Běžná profese, na kterou ale nepřipraví žádná škola. Lidé s minimální kvalifikací tak na pumpách prodávají třeba hořlaviny nebo jedovaté látky. Změnu přineslo Společenství čerpacích stanic. Zaměstnancům benzinek nabídlo školení. Vůbec první takové zkoušky profesní kvalifikace se konaly dnes ve Veselí nad Moravou.


Národní soustava kvalifikací se osvědčila v praxi

Na padesát zástupců převážně Moravskoslezských firem si v uplynulých dnech ve Vítkovicích převzalo čestný certifikát Národní soustavy kvalifikací (NSK). Stalo se tak při příležitosti regionální konference NSK, na níž se setkali zaměstnavatelé, kteří ve své firemní praxi prověřili kvality tohoto systému.


Regionální konference Národní soustavy kvalifikací v Ostravě dne 3. 12. 2014

Dne 3. prosince 2014 v multifunkční aule GONG ve Vítkovicích proběhla poslední regionální konference Národní soustavy kvalifikací (NSK), kde se setkali zaměstnavatelé, kteří ve své firemní praxi prověřili kvalitu tohoto systému nejen při získávání nových zaměstnanců.


Reakce na článek „Školský zákon se zadřel kvůli testům IQ“

Článek „Školský zákon se zadřel kvůli testům IQ“ (22. 12. 2014 – Lidové noviny, autor: Kateřina Eliášová) spekuluje ohledně situace s prodejem IQ testů, jsou zde ale uvedeny zavádějící a nepravdivé informace.


Vzdělávání běží

V prosinci proběhly v rámci projektu LAMS tyto vzdělávací akce:


Průběh vzdělávání v prosinci

V prosinci probíhalo vzdělávání v těchto aktivitách:


PF 2015

Děkujeme všem za spolupráci a zájem o dění v projektu Pospolu, přejeme klidné a pohodové svátky a do nového roku jen to nejlepší.  


Novinky 18. prosince 2014


PF 2015

PF.jpg Všem pedagogům a dalším spolupracovníkům přejeme krásné vánoční svátky plné pohody. Ať se Vám v Novém roce všechno daří, jak v osobním, tak v pracovním životě. Tým pracovníků projektu Nová závěrečná zkouška 2  


Témata pro samostatné odborné práce jsou připravena

Od 12. ledna 2015 budou v informačním systému nové závěrečné zkoušky zveřejněna témata samostatných odborných prací pro školní rok 2014/2015.


Zpravodaj 12/2014

Z glosáře Cedefopu 35 * Rámce kvalifikací * Vzdělávání učitelů profesních škol v Německu * Jazykový vývoj neslyšících dětí * Odborné vzdělávání v Nizozemsku


Brožura Odborné školy a firmy Pospolu

V prosinci 2014 vyšla v NÚV informační brožura, na jejímž vzniku se podílel tým řešitelů projektu Pospolu. Její obsah vystihuje podtitul brožury „ Informace o školách zapojených do projektu Pospolu a jejich spolupráci s firmami“. 


Cena Pospolu pro instruktora ve firmě

cena pro instruktora.jpg Od prosince 2014 do března 2015 nominovaly školy a firmy zapojené v Pospolu i mimo projekt své oblíbené instruktory. Oceněno bylo celkem 21 instruktorů. Instruktoři byli slavnostně oceněni na závěrečné konferenci projektu Pospolu dne 14. 5. 2015 .


Řemeslo se můžete naučit i ve středním věku!

8. 12. 2014 ČRo Sever - Řemeslo se dá naučit i ve středním věku prostřednictvím celoživotního vzdělávání. Druhou šanci pro získání nové profese nabízí tzv. projekt UNIV, který zprostředkuje uznání nové kvalifikace.


Oborové skupiny


Evropské nástroje

přesměrování na článek  http://www.nuv.cz/t/vat/podpora-mobility-v-eu-evropske-nastroje


Škola pro praktický život

8.12.2014 Zemědělec -  Jako první v České republice se rozhodlo vedení Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Horšovském Týně využívat svůj školní statek v Horšově pro odborný výcvik a praxi pro osm různých oborů a další vzdělávání dospělých. V České republice bylo na počátku devadesátých let minulého století kolem šedesáti školních statků. Nebyly však plně využity, protože se zaměřovaly pouze na jeden zemědělský obor – Agropodnikání. Z tohoto důvodu se rušily a stále ruší.    


Rohde & Schwarz je partnerem SPŠ a VOŠ Písek

3.12.2014 Prachatický deník -  Společnost Rohde & Schwarz závod Vimperk, s. r. o. a Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Písek uzavřely smlouvu o vzájemné spolupráci . Cílem je podpořit výuku elektrotechnických oborů a zvýšit počet tolik potřebných odborníků v této oblasti.     


Vodohospodáři v Jičíně hledají studenty, kteří by mohli být jejich budoucími zaměstnanci

1.12.2014 novinky.cz - Vodohospodářská a obchodní společnost v Jičíně navazuje letos spolupráci se stavební školou ve Vysokém Mýtě, která nabízí ke studiu obory zaměřené na vodohospodářství a vodárenství. Firma chce studentům nabídnout praxi během výuky a těm nejlepším také stabilní a perspektivní práci v oboru.   


Designér koupelen

Designér koupelen 28-046-N, VSM Academy, Jihlava


Musil: Petrův čin by neměl být zapomenut

4.12.2014    Žďárský deník Žďárská obchodní škola se veřejnosti neuzavírá, v příštím týdnu chystá ve spolupráci s partnery akci nazvanou Adventní zastavení


LTV plus - reportáž ze zkoušky PK personalista

Reportáž naleznete v následujícím odkazu v 5:03min.


Investice do zaměstnanců lze mít pod kontrolou

Většina firem se shoduje v jednom – společně tvrdí, že se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných technických pracovníků. Jedno z řešení nabízí Národní soustava kvalifikací.


Standardy profesních kvalifikací schválené 24. 10. 2014


MŠMT zveřejnilo doporučené obsahy rekvalifikačních programů

Rekvalifikační programy byly vytvořeny v rámci projektu UNIV 3 - Podpora procesu uznávání, který realizovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání , školským poradenským zařízením a zařízením pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, s finanční podporou Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Některé náležitosti zpracovaných programů mohou být odlišné od aktuálních formulářů MŠMT. Jedná se pouze o doporučení, jakým způsobem je možné daný rekvalifikační program realizovat.


Vylévač keramiky

Vyleváč keramiky 28-005-H, HorseBalance, s.r.o., Hořice


Naši absolventi se nemusí bát, že by nesehnali práci

27.11.2014    Rakovnický deník     Rozhovor s ředitelem Střední průmyslové školy Emila Kolbena o uplatnění absolventů všech druhů studia , které škola nabízí.