Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021   

<<   leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec   >>


Publikovaných článků: 40


Extra velká porada řešitelů projektu NSK2

logo_webu_EVP.jpg Ve čtvrtek 13. 12. 2012 se na půdě NÚV uskutečnila porada, která neformálním způsobem iniciovala užší provazování a vzájemnou spolupráci aktérů projektu NSK2.   


Rozhledy č. 5 – leden


Byli jste na zahraniční stáži?

logo_europassCR.jpg Zaznamenejte si ji do Europassu, u pohovoru vám to pomůže!  (tisková zpráva)


Další webináře na Metodickém portálu RVP.CZ

Dovolujeme si vás pozvat na další online setkávání v prvních měsících roku 2013.


Zpravodaj II/2012

Příloha Zpravodaje: Odborné vzdělávání na Kypru


Zpravodaj 12/2012

Z glosáře Cedefopu 13 * Odborné vzdělání na trhu práce * Prostupnost systémů vzdělávání v Evropě * High schools v USA * Klima a životní prostředí v Srbsku * Alfabetizace orientovaná na vzdělávání * Systém zkoušek založených na kompetencích – zkušenosti z Finska * Deset kroků pro lepší vzdělávání * Vzdělávání odborných učitelů ve Francii * Výzkum povodí řeky Sávy


Vytváříme rozsáhlou databanku témat

Na potřebě reformovat závěrečné zkoušky v učebních oborech se v roce 2004 vzácně shodli odborníci ze všech kompetentních institucí: odborných škol, ministerstva školství i Národního ústavu pro vzdělávání (tehdy ještě NÚOV).


Změna zákona nebude dramatická

Říká Jaromír Krejčí, vedoucí oddělení koncepce vzdělávací soustavy MŠMT.


Starosti s novými tématy

Od konce srpna do poloviny listopadu proběhly schůzky autorských týmů, které připravují jednotná zadání závěrečných zkoušek v učebních oborech. Týmy mají do konce roku 2012 přichystat témata pro závěrečné zkoušky v tomto školním roce.


Práce týmů je složitější

Ve většině oborů budou letos závěrečné zkoušky skládat žáci, kteří se už učili podle rámcových a školních vzdělávacích programů. To dává školám možnost vyučovat a zkoušet obor celý nebo si podle místních podmínek vybrat určitou specializaci. Jednotné zadání proto musí být připraveno tak, aby bylo použitelné ve všech zaměřeních - znamená to, že autorské týmy musí navrhnout dostatečný počet témat. 


Zadání školám na míru

O novinkách v informačním systému nové závěrečné zkoušky jsme mluvili se zástupcem hlavní manažerky projektu Liborem Berným.


Jak zjistit, co umí žáci oborů kategorie E

Ve školním roce 2011/2012 se na školách už podruhé ověřovala jednotná zadání nejen pro obory vzdělání kategorie H, ale také kategorie E. Tyto obory navštěvují ve velké míře žáci se speciálními vzdělávacími potřebami a závěrečné zkoušky proto mají řadu specifik. 


Cizí jazyk v jednotném zadání

Cizí jazyk je zatím nepříliš rozšířenou součástí jednotného zadání.  Ve školním roce 2011/2012 byla zkouška z cizího jazyka zařazena do jednotného zadání osmi oborů vzdělání kategorie H.


Pohled škol, zaměstnavatelů a editorů

Po skončení závěrečných zkoušek v červnu 2012 se k jednotným zadáním vyjadřovali pedagogové, zástupci zaměstnavatelů i editoři, kteří prováděli monitoring na školách. Jejich názory představují důležitou zpětnou vazbu, která se využívá pro tvorbu jednotných zadání v následujícím školním roce.


Magazín NZZ 2 - 2/2012

12_2.jpg Vytváříme rozsáhlou databanku témat / Změna zákona nebude dramatická / Starosti s novými tématy / Práce týmů je složitější / Zadání školám na míru / Jak zjistit, co umí žáci oborů kategorie E / Cizí jazyk v jednotném zadání / Pohled škol, zaměstnavatelů a editorů  


Kompletní průvodce po středních a vyšších odborných školách

Tisková zpráva NÚV - Díky dobře investovaným prostředkům z EU vznikl kompletní průvodce po středních a vyšších odborných školách v ČR – www.infoabsolvent.cz . 


VIP Kariéra II – Kariérové poradenství v podmínkách kurikulární reformy

Konference  projektu VIP Kariéra II – Kariérové poradenství v podmínkách kurikulární reformy Praha, 12. 12. 2012


Mikulášská soutěž II. ročníků obchodních akademií 2014


Psaní na klávesnici všemi deseti

 


Malá řemesla mají za sebou první rekvalifikaci

denik_cz_logo_1.jpg Deník.cz, 11.12.2012, Martin Mejstřík  Jihlava - Projekt Malá řemesla Jihlava, jejž realizuje Oblastní charita Jihlava, vstupuje do své druhé třetiny. Projekt je zaměřen na pomoc mládeži do 25 let se základním nebo nedokončeným středoškolským vzděláním vstoupit na trh práce.       


Potřebujete informace o vzdělávání? Využijte ReferNet

Informační síť ReferNet mapuje trendy ve vzdělávání v ČR i Evropě už deset let            Hlavním cílem a náplní mezinárodní informační sítě o odborném vzdělávání ReferNet je výměna, shromažďování a šíření informací z oblasti odborného vzdělávání a lidských zdrojů mezi členy sítě. ReferNet představuje v rozhovoru jeho národní koordinátorka Martina Kaňáková. 


Jaká je náplň práce asistenta pedagoga?


Jak má vypadat individuální vzdělávací plán?


Co to jsou vyrovnávací a podpůrná opatření?


Kdo rozhoduje o tom, že se jedná o žáka se SVP?


Jakého žáka lze považovat za žáka se SVP?


Otázky a odpovědi

Na této stránce naleznete v rámci vybraných otázek a odpovědí základní informace ke vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP). Rovněž zde naleznete odkazy na jiné weby a metodické materiály, které by Vám mohly pomoci v péči o žáky se SVP.


Pomáhají najít uplatnění

nachodsky_Denik.jpg Náchodský deník      7.12.2012      (reh)  Cílem je profesní rozvoj účastníků, zvýšení jejich pracovní motivace, znalostí a dovedností a následné zaměstnání     


Šance na práci byla nulová. Tak šli dělat městské zahradníky

logo_mfDnes.gif Mladá fronta DNES, 4.12.2012, Kateřina Hovorková Ve Šluknově je téměř nemožné sehnat práci. Nezaměstnanost tu překročila 20 procent. Nejhůře jsou na tom lidé starší 50 let. A právě těm se radnice snaží pomoci – díky evropské dotaci mají zaměstnání alespoň na rok.  


Důkladné vyčištění toalety ? Pomůže kartáček i kachna !

denik_logo.jpg Deník, 1.12.2012, Veronika Cézová Praha-Kunratice - „Ale broučku, nebojte, jde vám to dobře!“ Při nedávné zkoušce musela Irena Bartoňová­ Pálková několikrát uklidňovat uchazečku Lenku Dyrynkovou. Ta chtěla získat osvědčení z   profesní   kvalifikace   úklidový pracovník.  A dokázat tak, že umí uklízet.


IPN UNIV 3

UNIV3.gif Individuální projekt národní "Uznávání neformálního a informálního vzdělávání - podpora procesů uznávání". Zkrácený název projektu: UNIV3


barevnost loga


Logo projektu

UNIV3.gif Individuální projekt národní "Uznávání neformálního a informálního vzdělávání - podpora procesů uznávání". Zkrácený název projektu: UNIV3


NSK: nejzásadnější změny od dob Marie Terezie

logo_hn_new.gif Hospodářské noviny, 21.11.2012, Zdeněk Kubín Poslední statistický údaj o vývoji registrované nezaměstnanosti potvrzuje víceméně stagnující stav na trhu práce: v říjnu nezaměstnanost vzrostla o jednu desetinu procentního bodu na 8,5 %.