Archiv

V této sekci naleznete všechny publikované články řazené podle data, kdy byly publikovány.

2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017   

<<   leden únor březen duben květen červen


Publikovaných článků: 47


Akce 1


Vzdělávací nabídka projektu KIPR 2018/1-6


Konference Prevence a ústavní a ochranná výchova 7.11.2017

sbornik.jpg Národní ústav pro vzdělávání a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Vás zvou na konferenci  PREVENCE A ÚSTAVNÍ A OCHRANNÁ VÝCHOVA (úterý  7. 11. 2017).  Stěžejními tématy konference jsou prevence (opakovaného) umístění dětí do ústavní a ochranné výchovy a práce s prevencí rizikového chování v těchto zařízeních. Účastníci konference budou také informování o vývoji ústavní a ochranné výchovy a plánech MŠMT na následující roky.


Seznam akcí


Programy pro zapojené školy


Programy pro poradenské pracovníky ŠPZ


Vzdělávací nabídka projektu KIPR 2017/7-12


Vzdělávací kurzy NÚV pro podzim 2017

Zájemci se mohou hlásit do kurzů pro asistenta pedagoga, ale i z oblasti diagnostiky nebo rizikového chování dětí  


SPOLEČNÉ VZDĚLÁVÁNÍ: PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

Děti si k sobě vždy najdou cestu, říká Iveta Lompartová


Kurzy dalšího vzdělávání pro učitele teoretických odborných předmětů

Většina na trhu nabízených kurzů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) je svým zaměřením vhodná spíše pro učitele všeobecně vzdělávacích předmětů než pro učitele odborných teoretických předmětů. Přesto je nezbytně nutné, aby se právě oni po odborné stránce stále rozvíjeli a drželi krok s technickým vývojem svého oboru.


Inspirace pro stáže učitelů

Stáže učitelů středních odborných škol přímo v provozech firem jsou v zahraničí poměrně běžnou součástí profesního rozvoje. Učitelé se stáží účastní pravidelně ve stanoveném časovém intervalu. V některých zemích dokonce probíhají stáže obousměrně – učitel se vymění s odborníkem z praxe, který si zvyšuje kvalifikaci působením ve škole. Učitel v době svého pobytu ve firmě skutečně vykonává produktivní činnost pod dohledem mentorů.


Maturita v hotelu Hilton

Praha a její příběh - na toto téma museli žáci ve školním roce 2016/2017 připravit svou profilovou část maturitní zkoušky, která se uskutečnila přímo v prostorách významných pražských hotelů a restaurací.


Střední odborné učiliště gastronomie

Absolventi středního odborného učiliště gastronomie najdou uplatnění nejen ve středních pracovních pozicích ve stravovacích a ubytovacích zařízeních, ale  též ve vedoucích pozicích jako šéf kuchaři nebo číšníci-specialisté. Není tedy divu, že skládají profilovou maturitní zkoušku ve špičkových hotelích a restauracích.


Maturanti v hotelu aneb Profilová maturita z gastronomie

Absolventi oboru gastronomie se uplatní se v různých pracovních pozicích ve stravovacích a ubytovacích zařízeních, jejich kvalifikace jim umožňuje stát se i šéfkuchaři nebo číšníky-specialisty. Proto skládají profilovou maturitní zkoušku ve špičkových hotelích a restauracích.


Výstava studentských prací je k vidění v NICM

Zveme Vás do Národního informačního centra pro mládež, kde se až do 22. června představují  klauzurní práce studentů Střední průmyslové školy oděvní v Praze 7.


Výzva k implementaci KAP vyhlášena!


PPP a SPC akce Praha


PPP a SPC akce Středočeský


PPP a SPC akce Jihočeský


PPP a SPC akce Plzeňský


PPP a SPC akce Karlovarský


PPP a SPC akce Ústecký


PPP a SPC akce Liberecký


PPP a SPC akce Královehradecký


PPP a SPC akce Pardubický


PPP a SPC akce Olomoucký


PPP a SPC akce Moravskoslezský


PPP a SPC akce Jihomoravský


PPP a SPC akce Zlínský


PPP a SPC akce kraj Vysočina


Akce PPP a SPC


Česká televize informovala o závěrečných zkouškách

Svou reportáž o jednotných zavěrečných zkouškách natočila ČT v SOU gastronomie a podnikání na Černém Mostě. Ukázala praktickou zkoušku v oborech Kuchař a Prodavač květin. ČT zdůraznila také vliv zaměstnavatelů na obsah závěrečných zkoušek.


Rozvíjíme matematické nadání žáků - náměty pro 1. stupeň ZŠ

Editorka: Eva Zelendová. Praha: NÚV, 2017. 89 s. ISBN 978-80-7481-190-6 (pdf)


SPOLEČNÉ VZDĚLÁVÁNÍ: PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

Nejdůležitější je chuť a vůle lidí, říká Jitka Brokovcová


Klimatické změny, uhlíková stopa: On-line seminář 14. 6. 2017 od 20:00 na RVP.CZ

Lektorka Ing. Lenka Skoupá nás v předchozím setkání poučila, jak přistupovat k odpadům a jak to naučit žáky, nebo jaké jsou vhodné recyklační aktivity pro děti. Jak přiblížit dětem další ekologická témata, to bude tématem posledního online setkání v tomto školním roce. Setkání se uskuteční ve středu 14. 6. 2017 od 20.00 na Metodickém portálu RVP.CZ.


Školení pro zájemce o certifikaci programů primární prevence

_6728972409.jpg Ve čtvrtek 24. srpna 2017 se v čase od 9:30 do 16:00 uskuteční školení pro zájemce o posouzení odborné způsobilosti programů školské primární prevence rizikového chování. Školení poskytne detaily o procesu hodnocení kvality a budou na něm představeny a probírány jednotlivé Standardy odborné způsobilosti. Prostor bude i na Vaše případné otázky. Školení je pro účastníky zdarma. Lektorkami jsou spoluautorky standardů a certifikátorky PhDr. Lenka Skácelová a PhDr. Veronika Pavlas Martanová, Ph.D.


Školy se mohou zapojit do projektu MOV

Střední odborné školy mají tento měsíc možnost přihlásit se do projektu Modernizace odborného vzdělávání, který svou činnost zaměří na modernizaci kurikula středního odborného vzdělávání na úrovni školních vzdělávacích programů.  


Uskutečněná vzdělávací nabídka projektu KIPR


Asistent/ka projektu APIV A

Národní ústav pro vzdělávání v Praze, organizace připravující vzdělávací dokumenty celostátní platnosti pro počáteční vzdělávání a v této oblasti poskytující metodický, konzultační a poradenský servis, vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice: ASISITENT/KA POJEKTU  APIV A


Pracovník/pracovnice klientského centra Europass

Národní centrum Europass poskytuje služby a konzultace ohledně dokladů pro hledání práce a/nebo dalšího vzdělávání. Více na  www.europass.cz   V současné době hledáme kolegu/kolegyni pro komunikaci našimi klienty v centru i na různých pracovních veletrzích, seminářích. 


Garant/ka pro vzdělávací oblast Čeština jako cizí jazyk

Národní ústav pro vzdělávání v Praze, organizace připravující vzdělávací dokumenty celostátní platnosti pro počáteční vzdělávání a v této oblasti poskytující metodický, konzultační a poradenský servis vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice: Garant/ka pro vzdělávací oblast Čeština jako cizí jazyk


SPOLEČNÉ VZDĚLÁVÁNÍ: PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

Nebojme se inkluze, říká Veronika Strenková


Co Vám pomáhá při hledání práce?

Dotazník týkající se on-line nástrojů pro hledání práce a studia zveřejnila Evropská komise.


Green Wheels

GW 600x600.jpg NÚV je zapojen do mezinárodního projektu s názvem “Green Wheels - obsluha, opravy a servis hybridních a elektrických vozidel”, který je spolufinancován Evropskou unií v rámci programu Erasmus +. 


Online pracovní sešity: webinář 7. 6. 2017 od 20:00 na RVP.CZ

Proč, jak a za jakým účelem vytvářet pracovní listy (nejen) v humanitních předmětech - ve středu 7. 6. 2017 od 20.00 na Metodickém portálu RVP.CZ.